Materiał Partnera

Funkcjonalne oświetlenie łazienki. Kinkiety nad lustra

Funkcjonalne oświetlenie łazienki. Kinkiety nad lustra

Do tematu oświetlenia w każdym pomieszczeniu zawsze najlepiej podchodzić kompleksowo. Ze szczególną pieczołowitością wybieramy oświetlenie do naszych domów i mieszkań, bo ma być ono nie tylko funkcjonalne. Oświetlenie jest częścią całej aranżacji, estetyki wnętrz. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej kinkietom nad lustra, które nie bez powodu są chętnie wybierane do łazienek.

Światło przy lustrach w łazience. Na czym nam zależy?

Zacznijmy od tego, na czym nam zależy przy wyborze oświetlenia łazienki w okolicach lustra. Dzięki oświetleniu chcemy oczywiście widzieć swoją twarz w lustrzanym odbiciu wyraźnie. Światło znad lustra powinno być gładko rozproszone, by równomiernie oświetlać całą twarz. Zależy nam również na świetle neutralnym. Takie właśnie światło pozwala nam najlepiej ocenić kondycję naszej cery, ale to oczywiście nie wszystko.

Dla większości kobiet szczególnie ważne jest oświetlenie przy lustrze do wykonywania jak najbardziej pasującego do twarzy makijażu. Niezależnie od tego, czy ma być jak najbardziej naturalny, czy wyrazisty i charakterny, światło jak najbardziej zbliżone do naturalnego pozwala go obiektywnie ocenić. Dla wielu mężczyzn natomiast światło przy lustrze w łazience jest istotne przy pracy nad zarostem.

Wybór kinkietu nad lustro do łazienki

O to, na co zwracać uwagę przy wyborze kinkietu nad lustro do łazienki, podpytaliśmy w firmie Eko, która prowadzi działalność handlową w branży elektrycznej i elektronicznej od ponad 20 lat. Jak potwierdzili dla nas fachowcy: Stawiamy dziś zdecydowanie na oświetlenie LED. Moduły oświetleniowe LED działają średnio ponad dwadzieścia razy dłużej niż tradycyjne, zwykłe żarówki.

Przyjrzyjmy się teraz bliżej oprawom. Każdy kinkiet powinien być wykonany z bezpiecznych i certyfikowanych materiałów, przy czym materiały wykorzystywane do produkcji opraw do łazienek muszą być szczególnie odporne na wilgoć. Kinkiety do łazienki nad lustro powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne. Dobrze dobrane kinkiety mogą stanowić element dekoracyjny łazienki.

Doskonale wiemy, że dziś większość produktów, które są dostępne w sklepach stacjonarnych, kupimy też online. Zróbmy więc w sieci ogólny przegląd kinkietów i postarajmy się wybrać taki, który będzie pasował do naszej łazienki. Może po prostu pasować do oprawy lustra, do baterii w umywalce, czy elementów wykończeniowych mebli – a najlepiej oczywiście, gdy wszystkie wymienione komponenty ze sobą współgrają.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy