Materiał Partnera

Dlaczego wybrać wannę do swojej łazienki?

Dlaczego wybrać wannę do swojej łazienki?

Wanna ma bardzo wiele zalet, dlatego niektórzy nie wyobrażają sobie zamienić wygodną i dużą wannę na brodzik. Dlaczego warto znaleźć w łazience miejsce na wannę, jakie jest jej znaczenie oraz wreszcie jakie są rodzaje wanien i jak wybrać odpowiednią? Znajdź odpowiedzi na wszystkie pytania w poniższym artykule.

Dlaczego nie zamienić wanny na nic innego?

Owszem, dziś znajdziemy i kabinę prysznicową z funkcjami masażu, w której możemy się zrelaksować, natomiast zwolenników długich kąpieli ten argument bez wątpienia nie przekona. Niezależnie od rodzaju wanny, żadnej z nich nie zastąpi stojąca kabina prysznicowa. Nie musisz kupować jacuzzi ani ogromnej wanny z masażem, aby w niej prawdziwie wypocząć. Sam kształt wanny i możliwość położenia się w niej dostarczają jej wyjątkowych i niezastąpionych walorów. A pomysłów na relaks jest od liku. Swoją kąpiel możesz zamienić w aromaterapię, wystarczy dostawić świeczki, zabrać ze sobą kieliszek wina albo oddać się lekturze ulubionej książki, aby zwykła kąpiel stała się prawdziwą odnową w salonie spa. wanna Co więcej, do wanny możesz dodać sole, olejki i inne minerały, które uczynią Twój codzienny rytuał zdrowotnym zabiegiem. Na koniec przypominamy o wpływie wody na nasz organizm. Ciepła woda działa odprężająco, rozluźnia mięśnie i eliminuje stresy. Zimna z kolei hartuje organizm, zwiększa odporność, dodaje energii i pobudza krążenie. Wanna umożliwia Ci odmienne kuracje każdego dnia, zależnie od Twoich potrzeb, nastroju i czasu, który chcesz poświęcić na kąpiel.

Jak wybrać wannę dla siebie?

Po pierwsze, możesz wybrać materiał, z którego jet wykonana wanna. Do najpopularniejszych wanien należą akrylowe (tzw. akryl sanitarny), znajdziesz również wanny wykonane ze stali emaliowanej. Największe pole do popisu masz, jeśli chodzi o kształt wanny oraz jej wykończenie. Standardowe wanny to wanny prostokątne. Jeśli Twoja łazienka ma odpowiednie rozmieszczenie, możesz skusić się na wannę narożną. Jeżeli dysponujesz większą powierzchnią, a z wanny nie będziesz korzystać w pojedynkę, wybierz wannę kwadratową dwuosobową. Następnym krokiem jest wybór wykończenia wanny. Możesz ją zabudować albo kupić wannę wolnostojącą. Na ten drugi typ zwykle musisz przeznaczyć więcej miejsca, więc posiadacze małych łazienek powinni wybrać od razu idealną obudowę do wanny. Na koniec zdecyduj, jakie ma być przeznaczenie Twojej wanny. Możesz wybrać wannę z hydromasażem albo nad wanną zamontować kolumnę prysznicową - to doskonałe rozwiązanie umożliwiające na połączenie obu funkcji (wanny i prysznica) w jednym. Aby taki prysznic mógł spełniać swoje zadanie, nie zapomnij o parawanie nawannowym, który zabezpieczy pomieszczenie przed zalewaniem wodą.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy