Materiał Partnera

Czym kierować się przy wyborze brodzika? 

Czym kierować się przy wyborze brodzika? 

Brodzik stanowi niezwykle istotny element całej kabiny prysznicowej. Duża dostępność różnych wariantów tego produktu często jest jednak powodem trudności w wyborze odpowiedniego modelu. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na konkretny brodzik warto przeanalizować kilka czynników. Czym kierować się przy wyborze brodzika? O czym należy pamiętać, wyposażając łazienkę?

Kształt i rozmiar brodzika 

Brodziki są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach. Wybór odpowiedniego powinien zależeć głównie od wielkości pomieszczenia. Najbardziej kompaktowymi produktami tego typu są te, które osiągają wymiary 80x80 cm. Na rynku można znaleźć też znacznie większe brodziki, np. 120x90 cm. W małych łazienkach najlepiej sprawdzą się niewielkie warianty. W dużych jest pełna dowolność – nic nie stoi na przeszkodzie, by tam również pojawiła się kabina prysznicowa w kompaktowej wersji.

Ważnym czynnikiem podczas wyboru brodzika do łazienki jest również jego wysokość. Takie produkty mogą być wpuszczone w posadzkę lub wystawać ponad nią na nawet kilkanaście centymetrów. W sytuacji, gdy zależy Ci na funkcjonalności, najlepiej postawić na jak najniższe modele. Pozwalają one bowiem na łatwiejsze pokonywanie progów, prezentując się bardzo stylowo.

Jeśli chodzi o kształt, możliwości jest wiele. W nowoczesnych aranżacjach stawia się raczej na kwadratowe warianty, ale na rynku pojawiają się też brodziki półokrągłe. W klasycznych wnętrzach to właśnie one powinny być pierwszym wyborem. W sklepach z wyposażeniem łazienki, takich jak Piękne Wnętrze, znaleźć można również warianty o mniej typowych kształtach, z dodatkowymi wysepkami pozwalającymi na postawienie kosmetyków czy innych akcesoriów.

Materiał użyty do stworzenia brodzika 

Brodziki mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej jest to akryl, czasem wzmocniony włóknem szklanym czy żywicą. Wybierając odpowiedni produkt, warto zadbać o to, by był on maksymalnie wytrzymały i odporny na działanie różnych czynników. Brodzik powinien bowiem zachować swój kolor i funkcjonalność przez nawet kilkadziesiąt lat, ponieważ takie produkty wymienia się dość rzadko.

Konstrukcja brodzika musi również pozwalać na zamontowanie wybranej kabiny czy ścianki. Ważna jest też jej stabilność podczas użytkowania. Na rynku znaleźć można nie tylko modele akrylowe, lecz także z konglomeratu, kamienne czy nawet stalowe.

Wygląd brodzika dopasowany do wnętrza 

Wybierając brodzik, nie można zapomnieć również o jego wyglądzie. Powinien być on być jak najlepiej dopasowany do aranżacji danego pomieszczenia. W nowoczesnych łazienkach często najlepiej sprawdzają się modele kwadratowe czy prostokątne, w minimalistycznym wydaniu. We wnętrzach klasycznych można pozwolić sobie na wybranie brodzików zaokrąglonych, o opływowych kształtach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy