Materiał Partnera

Czym charakteryzuje się łazienkowy styl retro?

Czym charakteryzuje się łazienkowy styl retro?

Styl retro od wielu lat obecny jest w trendach, a mimo to wciąż cieszy się popularnością. Stanowi inspirację, z której czerpią także projektanci wnętrz, dlatego coraz częściej można spotkać pomieszczenia, a nawet całe domy utrzymane w charakterystycznej dla tego stylu estetyce. W dzisiejszym artykule opowiadamy, czym wyróżniają się łazienki retro i czego nie może w nich zabraknąć!

Czym jest styl retro?

Charakterystyczne dla stylu retro jest to, że nie podlega on ścisłym konwenansom, nie jest także sprecyzowana jego definicja – oznacza po prostu estetykę, która nawiązuje do przeszłości. Zazwyczaj czerpie z lat XX wieku, lecz także z bardziej odległych epok, takich jak barok. Pomieszczenia zaaranżowane w stylu retro cechują się więc nie tylko funkcjonalnością, ale przede wszystkim dekoracyjnością oraz elegancją. Wnętrza, mimo zdobniczego charakteru, stanowią przytulną przestrzeń – idealną do codziennego odpoczynku. Kolorystyka opiera się na złocie, czerni czy mosiądzowej barwie połączonej z bielą lub z naturalnym drewnem. Stanowi to idealny balans między prostotą a bogactwem zdobień. Niezwykle istotne są także detale i dodatki, których wybór powinien być dokładnie przemyślany. Wnętrza mogą być zarówno minimalistyczne, jak i bardziej barokowe, pełne przepychu. To właśnie powinno być najważniejsze dla wszystkich osób, które pragną stworzyć w swoim domu wyjątkową łazienkę retro.

Jak zaaranżować łazienkę w stylu retro?

Skoro już wiesz, co jest najważniejsze dla estetyki retro, możesz śmiało zacząć planować aranżację swojej łazienki! Bardzo ważnym, a nawet ikonicznym dla tego stylu obiektem jest wolnostojąca wanna na nogach.  Jeśli dysponujesz mniejszym metrażem, równie dobrze możesz zdecydować się na kabinę prysznicową retro, wyposażoną w kwadratowy lub półokrągły brodzik. Niezależnie od tego, jakie meble wybierzesz, pamiętaj, aby cechowały się zaokrągloną formą i łagodnymi liniami. Zwróć także uwagę na baterie łazienkowe i wybierz kolory charakterystyczne dla stylu. Ważne jest, aby kolorystyka była utrzymywana konsekwentnie – jeśli zdecydujesz się na czarne dodatki, postaw także na czarne baterie. Wybierz lustra wyposażone w zdobniczą ramę oraz stylowe grzejniki, które dopełnią charakter całego wnętrza. Zrezygnuj z zakupów w sieciowych marketach i zdecyduj się na kupno mebli w sprawdzonym sklepie, który tworzy produkty zgodne z estetyką danego stylu – jak sklep internetowy Łazienka Retro. Pamiętaj, że łazienka musi odznaczać się funkcjonalnością, dlatego zwróć szczególną uwagę na jakość i wybieraj wysokojakościową armaturę.

Dobrze przemyślana i zaplanowana aranżacja łazienki retro sprawi, że pomieszczenie będzie zachwycać Cię swoją estetyką każdego dnia. Skomponuj niezbędne meble i akcesoria i przekonaj się, jak łatwo zmienić codzienne rytuały pielęgnacyjne w niezapomniane chwile relaksu!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy