Materiał Partnera

Bez jakich mebli nie może się obyć żadna łazienka?

Bez jakich mebli nie może się obyć żadna łazienka?

Dobór odpowiednich mebli to ostatni etap, jaki dokonuje się podczas remontu łazienki. Ilość szafek, półek i przegród powinna odpowiadać potrzebom domowników, jednak trzeba także uwzględnić wiele innych czynników, takich jak komfort użytkowania i estetyka. Meble łazienkowe to specyficzna grupa produktów, dlatego postanowiliśmy opisać, które z nich przydadzą się nam najbardziej.

Szafka pod umywalkę

Przy wyborze mebli najważniejsza jest ergonomiczność. Wszystko, co chcielibyśmy wstawić, powinno posiadać takie wymiary, by nie zaburzać przestrzeni, porannej toalety i swobodnego poruszania się. Ostatnim elementem wyboru jest estetyka, która musi odpowiadać stylowi armatury. Dlatego też większość mebli jest w kolorze białym. Najpowszechniejszy mebel do łazienki to szafka pod umywalkę. Ma ona za zadanie osłaniać mało atrakcyjne podłączenie wody i odpływu, a przy tym zapewnić nam dość sporo miejsca na różne łazienkowe specyfiki i kosmetyki. W nowoczesnych stylach często stosuje się umywalki nablatowe. Traka umywalka wygląda jak miska, lecz przymocowuje się ją do blatu za pomocą rury odpływowej, która ukrywa się w szafce. W sklepach możemy znaleźć także szafki wraz z dopasowanymi do nich umywalkami. Jest to rozwiązanie dużo łatwiejsze w instalacji. Wystarczy tylko sprawdzić, czy rozmiar szafki i umywalki odpowiadają naszym potrzebom i wymiarom całej łazienki.

Szafka z lustrem

Meble łazienkowe można podzielić na stojące i wiszące. Szafkę pod umywalkę znajdziemy w obu tych formach. Jeśli wciąż jest za mało miejsca, obok umywalki lub w jednym z rogów możemy umieścić słupek z półkami czy szufladami. Taka szafka może być stojąca, wisząca lub łącząca oba te elementy. Ich wymiary są bardzo różnorodne. Najwęższe słupki od strony frontowej mogą mieć poniżej 40 cm, więc stanowią doskonałe uzupełnienie innych mebli. Popularnym meblem wiszącym jest szafka z lustrem, która zastępuje lustro nad umywalką.

Specjalista ze sklepu Dekor w Oświęcimiu dodaje: To doskonałe rozwiązanie do małych łazienek, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni. Z jednej strony spełnia ona funkcję lustra, a z drugiej przechowuje nasze rzeczy do codziennej toalety. Meble tego rodzaju są dużo węższe niż inne szafki, dlatego nie powinny utrudniać korzystania z umywalki.    

Półki i blaty

W łazience meble wiszące prezentują się lepiej, ponieważ odsłonięta podłoga optycznie powiększa przestrzeń. Bardzo dobrym rozwiązaniem do każdej łazienki są także półki. Można je zamontować obok umywalki, niedaleko kabiny prysznicowej, w pobliżu wanny lub w innym dogodnym miejscu. To doskonały sposób na to, by trzymać wybrane przedmioty tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. Rozmieszczenie różnych specyfików na półkach ma jeszcze jedną zaletę. Nie upychamy ich do jednej, największej szafki. Podobną funkcję spełnia blat. Przeważnie jest to wykończenie szafki do umywalki nablatowej. W ten sposób zyskujemy miejsce po obu stronach na podstawowe przybory niezbędne do codziennej higieny. Blat można zastosować także na innych przestrzeniach, np. w przypadku połączenia łazienki i pralni. Obudowa pralki plus ewentualnie dodatkowa szafka o podobnej wysokości stworzą nam sporą przestrzeń do obsługi prania lub wykonywania innych czynności.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy