Materiał Partnera

Baterie łazienkowe – przegląd rozwiązań

Baterie łazienkowe – przegląd rozwiązań

Armatura to kropka nad i dopełniająca aranżację łazienki. Zasada działania baterii łazienkowych jest zawsze taka sama – szukając więc idealnych rozwiązań możemy skupić się głównie na wyglądzie. Zwłaszcza, że jest w czym wybierać. Producenci wciąż zaskakują nowoczesnymi formami i kolorami. Sprawdźmy więc, jakie rozwiązania i propozycje znajdziemy wśród baterii łazienkowych!

Mogłoby się wydawać, że baterie łazienkowe nie są zbyt znaczące dla całego wystroju. Jednak podobnie jak biżuteria, nawet skromna i niewielka – dodają pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Chrom – uniwersalny kolor i ponadczasowy wygląd

Choć wśród armatury łazienkowej co rusz pojawiają się nowe propozycje kolorystyczne: złoto, miedź, a nawet czerń, to wciąż chrom wiedzie prym. Jest to kolor na tyle uniwersalny, że będzie pasował do każdego wystroju – zarówno do łazienek klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Doskonale pasuje do szkła i ceramiki. Sprawdza się jako kontrast nawet w pomieszczeniach urządzonych w ciepłych barwach i doskonale podkreśla biele i szarości. Błyszczy na tle błękitów i zieleni, pasuje również do drewna. Chrom dominuje wśród baterii umywalkowych i wannowych firmy Grohe, dostępnych w salonie Imex Top 32 w Gdańsku.

Nie da się ukryć, że nawet takie elementy wystroju jak armatura łazienkowa poddają się aktualnej modzie. Na topie wśród wyposażenia wnętrz i kolorów wciąż znajduje się styl skandynawski – surowy, nieco chłodny, a jednocześnie przytulny, choć minimalistyczny. W te trendy doskonale wpisują się chromowane baterie łazienkowe.

Perlator i termostat – nowoczesne i ekologiczne rozwiązania

Producenci armatury coraz częściej proponują rozwiązania nie tylko estetyczne, ale również ekologiczne. Z tego względu wyposażają baterie łazienkowe w perlatory, których zadaniem jest napowietrzenie strumienia wody, aby sprawiał wrażenie bardziej obfitego. Dzięki temu zużywamy mniej wody, a efekt jest dokładnie taki sam, jak w przypadku użycia baterii bez perlatora. Na podobnej zasadzie działają termostaty, najczęściej wykorzystywane w bateriach natryskowych. Po odkręceniu kranu na ciepłą wodę musimy czekać zaledwie kilka sekund! Tym samym nie marnujemy zimnej wody, w oczekiwaniu na ciepły prysznic. Jednocześnie woda utrzymuje taką samą temperaturę przez cały czas. Jest to więc rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również bezpieczne dla dzieci oraz osób starszych.

Baterie podtynkowe oraz do umywalek wolnostojących

Wśród rozwiązań oferowanych przez producentów znajdziemy również szeroki wybór baterii podtynkowych, nawannowych lub przeznaczonych do umywalek wolnostojących. Z powodzeniem dobierzemy baterie dopasowane do kształtu i wielkości misy, jej umiejscowienia, a także własnych preferencji. Bez problemu dopasujemy baterię umywalkową do natrysku wannowego, nawet jeśli obydwie części będą odmiennie montowane – wymieniona już firma Grohe oferuje baterie idealnie dopasowane stylem, w kilku różnych wariantach. Dzięki temu wystrój łazienki będzie spójny, a baterie łazienkowe będą idealnym dopełnieniem.

Różnorodność kształtów

Na pierwszy rzut oka wszystkie baterie łazienkowe wyglądają podobnie. Jeśli jednak przyjrzeć się bliżej widać różnorodność kształtów i rozwiązań, które oferują. Nawet najbardziej geometryczne formy mają zaoblone krawędzie, gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Po dokładnym przyjrzeniu się widać wyraźną tendencję do kształtów bardziej okrągłych i i harmonijnych, z drugiej zaś strony do wyraźnych linii i figur geometrycznych. Co wybrać? Do łazienek klasycznych, które mają być miejscem relaksu i odpoczynku lepiej sprawdzą się modele zaokrąglone. Jeśli chcemy podkreślić wystrój, a także nadać mu nowoczesnego charakteru – sprawdzą się baterie bardziej „kanciaste”. Niby szczegół, ale ostateczny efekt zależy również od szczegółów. Dlatego warto wybrać sprawdzone i dopasowane do wnętrza rozwiązania, nawet jeśli chodzi „tylko” o baterie łazienkowe.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy