płytki szklane

Zastosowanie płytek szklanych w łazience – charakterystyka, zalety rozwiązania

Standardowe wykończenie łazienki od lat kojarzy się z wyłożeniem podłogi i ścian ceramicznymi płytkami. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie traci popularność na rzecz bardziej nowoczesnych pomysłów. Jednym z nich są efektowne płytki szklane. Warto zapoznać się z ich charakterystyką i dowiedzieć się, dlaczego zastosowanie tego materiału w łazience ma wiele zalet.

Czym są szklane płytki i jak można ich użyć w łazience?

Płytki szklane są produkowane poprzez wykorzystanie procesu lakierowania szkła zwykłego i szkła ornamentowego farbą. To właśnie dzięki niej szklane tafle są niezwykle odporne na działanie specyficznych warunków, co sprawia, że dobrze sprawdzają się w łazienkach, w których woda wpływa na wahania temperatury oraz poziom wilgotności.

Jak twierdzi specjalista marki Colorimo: Obecnie klienci pragnący stworzyć łazienkę swoich marzeń mogą liczyć na bogatą ofertę producentów, którzy pozostają otwarci na sugestie dotyczące wzoru, kształtu i wymiaru szklanych płytek. Wszystko po to, aby mogły jak najlepiej dopasować się do wizji pomieszczenia, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych płytek, uzupełniając przestrzeń między blatem a szafkami wiszącymi lub lustrem.

Bezproblemowy montaż

Położenie szklanych tafli na ścianach łazienki zajmuje mniej czasu niż instalacja płytek ceramicznych. Proces instalacji szkła można wykonać samodzielnie, bez angażowania kosztownych fachowców dostępnych wyłącznie w odległych terminach.

Montaż szklanych paneli polega jedynie na przyklejeniu lakierowanych płytek bezpośrednio do powierzchni ściany. Warto więc zauważyć, że przy zakładaniu szklanych płytek nie trzeba stosować fug, co sprawia, że cała powierzchnia będzie lepiej chroniona przed zabrudzeniami i rozwojem niechcianych mikroorganizmów.

Dodatkowym atutem szklanych tafli jest możliwość wycięcia w nich otworów w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba montażu gniazdka elektrycznego lub ominięcia rury przylegającej do ściany. Tego typu komplikacje często pojawiają się w przypadku urządzania łazienki.

Spektakularny efekt

Użycie płytek szklanych w łazience zdecydowanie wpływa korzystnie na walory estetyczne pomieszczenia. Przede wszystkim szkło powiększa optycznie wnętrze. Ten materiał dodaje także elegancji, szyku oraz wprowadza powiew nowoczesności.

Ciekawym pomysłem na aranżację łazienki jest także odpowiednie połączenie szklanych płytek z podświetleniem led. Odbijające się od lakierowanych tafli światło potrafi stworzyć niesamowite wrażenie wizualne w łazience i wprowadzić niepowtarzalny klimat.

Regulamin korzystania z serwisu