Lustro łazienkowe

Wybieramy lustro do łazienki. Na co zwrócić uwagę?

Wybór idealnego lustra do łazienki wbrew pozorom nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Szeroka oferta rynkowa dotyczy różnych wielkości, kształtów, czy wykończenia. Dzięki temu możesz dopasować model, który będzie pasował do Twojego wnętrza i indywidualnych oczekiwań. Sprawdź, jakie lustra są obecnie najpopularniejsze i na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru tego elementu.

Postaw na odpowiedni rozmiar lustra

Jedną z najważniejszych kwestii, którą musisz uwzględnić podczas wyboru lustra do łazienki jest przede wszystkim jego wielkość. Powinno ono być dostatecznie duże, aby móc się bez przeszkód w nim przeglądać. Dzięki temu można rano komfortowo uczesać włosy lub wykonać makijaż.

Element ten nie powinien jednak przytłaczać łazienki. Ponadto zbyt duże lustro znacznie utrudni także aranżację wnętrza. Przez nie możesz niepotrzebnie stracić miejsce, które mógłbyś wykorzystać np. na szafki, czy półki niezbędne do przechowywania akcesoriów lub kosmetyków.

Kształt lustra — czy ma znaczenie?

Jeżeli wiesz, jak duże powinno być Twoje lustro łazienkowe, czas na wybór jego kształtu. W tym przypadku możesz postawić na modele:

  • kwadratowe,
  • prostokątne,
  • okrągłe,
  • owalne.

Coraz częściej właściciele nowoczesnych mieszkań, czy domów decydują się na niestandardowe kształty luster. Są to na przykład modele w formie rombów, które składają się z mniejszych elementów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę aspekt, jakim jest praktyczność. Jeżeli lustro ma kilka części, które razem tworzą powierzchnię użytkową, sprawdź podczas zakupu, czy będziesz w stanie korzystać z takiego modelu. Nie dla każdego jest to komfortowe rozwiązanie — zauważa specjalista z firmy Galas.

Lustro z ramą czy bez?

Producenci oferują dwa typy luster — z ramami lub bez nich. Wybór konkretnego produktu zależy w dużej mierze od tego, jaki jest styl wykończenia Twojej łazienki. Do klasycznych, tradycyjnych pomieszczeń doskonałe będą lustra z ramami. W nowoczesnych łazienkach królują zazwyczaj minimalistyczne produkty bez obramowania. Wiele osób obawia się, że lustra bez ramy są mniej bezpieczne, jednak jest to zwykły mit.

Dodatkowe opcje, jakie mają lustra łazienkowe

Pomieszczenia, które nie mają naturalnego dostępu do światła wymagają zastosowania dobrego oświetlenia. Oprócz podstawowych lamp można podstawić jednak na podświetlane lustra, które stają się coraz popularniejsze. Dzięki takim modelom zdecydowanie łatwiej jest wykonać makijaż, zgolić zarost, czy zadbać o codzienną pielęgnację twarzy.

W małych łazienkach, gdzie miejsce do przechowywania jest mocno ograniczone, sprawdzają się także rozwiązania typu dwa w jednym. Są to lustra mocowane na wąskich szafkach różnej wielkości. Ich wybór zależy od tego, ile masz miejsca w pomieszczeniu. Można w nich przechowywać kosmetyki codziennego użytku, akcesoria do paznokci lub lekarstwa. Takie modele mają również bardzo często wspomniane wcześniej oświetlenie.

Regulamin korzystania z serwisu