Systemy natryskowe w łazience

Nowoczesne systemy natryskowe do łazienki

Niezależnie od tego czy wybierzemy wannę, czy też na prysznic, kolejnym krokiem będzie zakup armatury łazienkowej. Aby zdecydować się na najlepsze rozwiązanie, które będzie w pełni odpowiadało naszym potrzebom, trzeba wiedzieć, co kryje się pod dostępnymi w sklepach nazwami. Możemy tam spotkać zarówno zestawy, jak i systemy natryskowe i właśnie im będzie poświęcony nasz artykuł.

Systemy natryskowe jeszcze do niedawna były spotykane jedynie na basenach czy w ośrodkach odnowy biologicznej. Dzisiaj coraz częściej widuje się je domach prywatnych. Są wyznacznikiem nowoczesności i podkreśleniem minimalistycznego stylu łazienki. Czy jednak widząc je w ofercie sklepu z wyposażeniem łazienek wiemy dokładnie, czym równią się do tradycyjnych baterii? 

Zestaw prysznicowy kontra system prysznicowy

Tradycyjna wanna czy prysznic wymagają rączki prysznicowej potocznie zwanej „słuchawką” oraz węża, który doprowadzi do niej wodę. W komplecie znajduje się także regulowany drążek, najczęściej montowany na ścianie, który umożliwia zawieszenie rączki na specjalnie przystosowanym do tego celu uchwycie. Opisane powyżej elementy to nic innego, jak zestaw prysznicowy. Jeszcze do niedawna był on jedyną alternatywą, dlatego też w dalszym ciągu znajdziemy go w wielu tradycyjnych łazienkach. Oprócz tego sklepy oferują jednak systemy prysznicowe, które jak sama nazwa wskazuje są rozbudowaną wersją zestawów

Najważniejszym elementem systemu natryskowego jest umieszczona na górze deszczownica, która daje możliwość różnorodnej regulacji strumienia wody. Najczęściej ma ona formę okrągłą, chociaż coraz popularniejsze w nowoczesnej aranżacji łazienek są głowice prostokątne lub kwadratowe. Element ten zintegrowany jest z kolumną prysznicową, która ma za zadanie dostarczenie wody do deszczownicy, a także służy za podstawę rączki prysznica, która także najczęściej znajduje się w systemie. Dzięki zastosowaniu deszczownicy oraz „słuchawki” można wybrać szybką, tradycyjną kąpiel lub też delektować się rozproszonym strumieniem wody zapewniającym delikatniejsze doznania. 

Nowoczesne systemy natryskowe do łazienki są coraz chętniej wybierane przez klientów, dają bowiem możliwość dostosowania kąpieli do swoich upodobań. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu, takiemu jak oświetlenie deszczownicy czy też bateria termostatyczna, zwykłej kąpieli dodają dodatkowego komfortu i doskonale podkreślają design nowoczesnych łazienek, mówi sprzedawca sklepu Poseidon specjalizujący się w systemach natryskowych.

Warto zatem przy aranżacji łazienki zdecydować się na nowoczesny system natryskowy, który dostarczy z pewnością wiele radości z codziennej kąpieli.

Regulamin korzystania z serwisu