wykonczenie lazienki remont budowa

Najważniejsze elementy wykończenia łazienki

W dzisiejszych czasach łazienka nie jest już tylko pomieszczeniem posiadającym jedynie funkcje od czynności higienicznych. Stała się ona miejscem w domu, w którym możemy w pełni wypocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Powinna więc być dla nas komfortowa, abyśmy mogli czuć się w niej w pełni swobodnie. Właśnie dlatego, wykańczając łazienkę, należy zwrócić uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły, od wyłożenia płytek po montaż mebli łazienkowych. Łazienka jest miejscem, w którym wilgotność powietrza jest zdecydowanie większa niż w innych pomieszczeniach w domu. Z tego względu, należy dokonać odpowiedniego wyboru materiałów do jej wykończenia. Na co zwrócić uwagę przy wykańczaniu łazienki?

Podłoga w łazience

Materiały wybranie do wykończenia podłogi w łazience powinny cechować się nie tylko estetycznym i nowoczesnym wyglądem, ale także być bardzo trwałe i odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. Ze względu na dużą wilgotność w łazience, nie każdy materiał wykończeniowy się w niej sprawdzi.

Do wyłożenia podłogi w tym pomieszczeniu najczęściej wybiera się płytki, posadzkę betonową lub żywiczną oraz drewno. Są to najbardziej praktyczne materiały, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu o wyższej wilgotności. Wybierając panele lub kafelki, warto zabezpieczyć podłogę przed zalaniem specjalnym środkiem.

Malowanie ścian w łazience

Jeżeli ściany w łazience nie są wyłożone płytkami bądź kafelkami i decydujemy się na ich odmalowanie, należy ujednolicić powierzchnię poprzez gruntowanie ścian.

Jak mówi specjalista z firmy specjalizującej się m.in. w pracach wykończeniowych Artyzm:

Gruntowanie ścian nie tylko ujednolici powierzchnię, ale również zapewni odpowiednią przyczepność farby. W miejscach najczęściej użytkowanych w łazience najlepiej jest nałożyć specjalistyczne farby lateksowe, dzięki którym można wyczyścić ścianę, jeśli pojawią się na niej zabrudzenia. Zwykle potrzebne są dwa malowania, aby móc pokryć dokładnie nawet trudnodostępne miejsca. Podłoga oraz meble łazienkowe podczas malowania ścian powinny być dokładnie zabezpieczone, np. folią malarską.

Montaż armatury łazienkowej

Zamontowanie armatury jest bardzo ważnym elementem wykończenia łazienki. Montaż powinien być wykonany dokładnie i solidnie, aby poszczególne elementy armatury mogły służyć przez długie lata. Podczas wyboru armatury do łazienki, najlepiej jest zasięgnąć porady fachowca, ponieważ wygląd elementów nie zawsze idzie w parze z ich jakością. Sposób montażu armatury powinien być dopasowany do rodzaju umywalki, wanny i prysznica. 

Najważniejsze elementy wykończenia łazienki to odpowiedni wybór materiałów, m.in. do wyłożenia podłogi oraz dokładne zamontowanie armatury łazienkowej. Wykańczając łazienkę najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która wykona wszystkie prace szybko i solidnie oraz zagwarantuje wysoką jakość usług.

Regulamin korzystania z serwisu