minimalizm

Łazienka minimalistyczna

Surowe i minimalistyczne wnętrza królują w nowoczesnych aranżacjach. Są idealne dla miłośników prostoty, a także tworzą świetną bazę do odważnych i oryginalnych dodatków. Szczególnie pięknie prezentują się łazienki w stylu minimalistycznym. Poznaj ciekawe pomysły na wystrój łazienki.

Materiały wykończeniowe

Minimalizm to styl, który można osiągnąć zarówno w wykończeniu pomieszczenia, jak i wyposażeniu oraz dekoracji. Najlepiej, jeśli wykończenie daje solidne fundamenty surowego wnętrza i tworzy taką industrialną przestrzeń, którą wypełnimy dodatkami.

Dobrze sięgać po materiały takie jak:

  • kamień
  • marmur
  • jednolite płytki ceramiczne

W tego typu aranżacje doskonale wpisują się szarości, biel, czerń i stonowane kolory, np. ziemiste.

W podobnych kolorach mogą być meble łazienkowe. Powinny wtopić się w przestrzeń albo subtelnie wyróżnić, nie zaś tworzyć kontrast.

Minimalizm rządzi się swoimi prawami, pozwala jednak na odrobinę szaleństwa. Z powodzeniem możemy łączyć kolory albo wprowadzać różnorodne kształty geometryczne lub charakterystyczne dodatki, np. cegłę czy beton.

Dodatki i dekoracje

W minimalistycznych wnętrzach dużą rolę odgrywa oświetlenie. Charakterystycznie i bardzo dobrze rozjaśniona łazienka za pomocą punktowego oświetlenia zrobi ogromne wrażenie i jednocześnie nie zostanie zdominowana dodatkowymi oprawami.

W swojej aranżacji zaplanuj lustra – duże tafle, bez oprawy i z oszlifowanymi brzegami sprawią wrażenie dużego i przestronnego pomieszczenia. W lustrze może odbijać się efektownie dekoracja, którą wybierzesz na ściany. W ten sposób możesz złamać zbyt przesadzoną surowość.

Wybierz jedną dominantę w swojej łazience. Niezależnie od tego, czy będzie to drewno, krata, wzór geometryczny, dowolny motyw czy charakterystyczny materiał wykończeniowy, skomponuj dodatki właśnie w tym stylu. Postaw na ozdoby w podobnej tonacji, a dodasz łazience indywidualnego stylu i zachowasz pełen minimalizm.

Regulamin korzystania z serwisu