lazienka starodawna

Klimatyczna łazienka w wersji starodawnej

Jeżeli nowoczesne wnętrza nie pasują do Twojej osobowości i wolisz klimatyczne, przytulne, starodawne aranżacje, popuść wodze fantazji i zaplanuj łazienkę, która będzie zgodna z Twoimi oczekiwaniami, a jednocześnie nie będzie niemodna i zaskoczy Twoich gości. Przekonaj się, jak w nowatorski sposób wyzyskać wiekowe aranżacje i dodatki.

Jak ustrzec się przed niemodnym wystrojem?

Efekt starodawnego wnętrza możesz osiągnąć na kilka różnych sposób. Po pierwsze, możesz wystylizować całą łazienkę (ta wersja jest najtrudniejsza i najprościej popaść w skrajność, przytłoczyć wnętrze i wywołać wrażenie niemodnego oraz zaniedbanego wnętrza). Jeśli zdecydujesz się na całościowy wystrój łazienki w starodawnym klimacie, wybierz konkretny styl, np. rustykalny, i starannie dobieraj elementy wykończenia, meble i dodatki. Pamiętaj, że stylowe nie znaczy przesadzone. Lepiej dobrać część uniwersalnego wyposażenia.

Po drugie, możesz kolekcjonować wiekowe i efektowne meble łazienkowe. To rozwiązanie szczególnie kuszące pasjonatów zabytkowych mebli drewnianych, które cieszą się niesamowitą trwałością i wyjątkowym wyglądem. Takich perełek możesz szukać na pchlich targach, wyszukiwać na aukcjach starych mebli czy podpatrywać u znajomych, którzy chcą odnowić mieszkanie.

lazienka starodawna

Trzecie rozwiązanie jest najprostsze i najmniej wymagające w przygotowaniu, polega bowiem na dobieraniu dodatków sprzed lat, które dodadzą wyjątkowego klimatu. Zainspirować się możesz kolekcjami gadżetów vintage czy dekoracjami rustykalnymi.

Jak zaaranżować łazienkę stylizowaną na starodawną?

Zacznij od zestawienia elementów wykończenia łazienki z dodatkami i wyposażeniem. Boazeria na ścianie zobowiązuje do wyboru równie wiekowej wanny. Nowoczesna kabina prysznicowa zburzy efekt i spowoduje, że w Twoim wnętrzu zapanuje chaos i przepych.

Do starodawnego wykończenia łazienki najbezpieczniej wybrać proste meble i uniwersalną armaturę. Stare drewniane meble świetnie skomponują się z białymi, hotelowymi ręcznikami, stonowanymi dodatkami i połyskującymi bateriami łazienkowymi.

Całości możesz dodać stylu, montując okrągłe oszlifowane lustro albo prostokątne lustro z kinkietami opatrzonymi stylowymi abażurami.

Nie przesadzaj z kolorami drewna – inne drewno na podłodze albo ścianie, kolor drzwi i mebli to zbyt duża przesada. Uważaj, aby wystrój łazienki współgrał z pozostałymi elementami wystroju wnętrz.

Regulamin korzystania z serwisu