kafelki-do-lazienki

Jakie kafelki dobrać do łazienki?

Wybór płytek do łazienki to decyzja znacznie poważniejsza, niż na przykład kolor ścian w salonie. Płytki mają nam służyć przez bardzo wiele lat – nie będziemy ich wymieniać przy każdym remoncie mieszkania. Dlatego warto dobrze przemyśleć tę decyzję i wybrać kafelki, które spełnią wszystkie nasze wymagania – czyli będą piękne, trwałe i praktyczne. Jakie kafelki do łazienki wybrać? Przeczytaj nasz poradnik.

Jasne czy ciemne?

Zastanawiając się nad wyborem kafelków do łazienki, najpierw musimy zdecydować, czy wolimy płytki jasne, czy ciemne – to pytanie dość podchwytliwe. Zwykle wydaje się nam, że na ciemnych kolorach wolniej widać brud i zużycie, jednak w przypadku płytek łazienkowych ta zasada działa odwrotnie – to na ciemnych kafelkach będzie dokładnie widać każdy pyłek, włosek i zaciek. Jeśli więc nie traktujemy sprzątania jako hobby (lub nie planujemy zatrudnić kogoś do pomocy w utrzymaniu porządku w mieszkaniu) bezpieczniejszym wyborem będą płytki łazienkowe w odcieniach z jaśniejszej strony palety.

Płytki łazienkowe do zadań specjalnych

Umiejętnie dobierając płytki łazienkowe, możemy sprawić, że to pomieszczenie będzie prezentować się naprawdę wyjątkowo. Tak naprawdę wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych detali, by można kształtować wnętrze naszej łazienki na dowolny sposób. Jednym z ważnych parametrów przy doborze płytek łazienkowych, jest poziom połysku. Jeśli zdecydujemy się na płytki łazienkowe, które odbijają światło, to zyskamy wrażenie, że pomieszczenie jest większe niż w rzeczywistości. Piękne płytki tego typu znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Ost-Bud. Piękno łazienek. Zbigniew Ostrowski. Wybierając kafelki do łazienki warto też uwierzyć w moc koloru – chłodniejsze barwy sprawiają wrażenie większej przestrzeni, ciepłe sprawiają natomiast, że pomieszczenie zdaje się bardziej przytulne, ale też mniejsze. Dziś w większości łazienek poza zwykłymi płytkami bardzo często wykorzystuje się także specjalne dekory, czyli płytki z ozdobnymi dekoracjami. Także podczas ich wyboru, warto mieć na uwadze warunki panujące w naszej łazience – jeśli jest ona długa, wąska i niska, zastosujmy dekory układane w poziomie. Jeśli natomiast łazienka jest dość duża, możemy wybrać pionowe dekoracje. Nie bójmy się stosować dużych płytek w małej łazience. To nie prawda, że optycznie zmniejszają one wnętrze. Jeśli to płytki o regularnych brzegach, możemy osiągnąć bardzo ładny, ciekawy efekt, układając je bez przerw na fugi.

Regulamin korzystania z serwisu