aranzacja lazienki dodatki dywaniki lazienkowe

Jak za pomocą dodatków zmienić wygląd łazienki?

Z czasem pomieszczenia w domu powszednieją. Kiedy gruntowne przemeblowanie nie pomaga, albo jest zwyczajnie niemożliwe z powodu stałego ustawienia mebli, pojawia się wizja całkowitej metamorfozy. Często jednak remont zawierający w sobie wymianę płytek, podłóg, bądź malowanie ścian jawi się jako zbyt kosztowny i stosunkowo zbędny. Z pomocą przychodzą wówczas dodatki, które w prosty sposób są w stanie odmienić każde wnętrze.

Siła tkwi w prostocie

Remont toalety często jest odwlekany z kilku prostych powodów. Ingerowanie w strukturę tego rodzaju pomieszczenia wiąże się z ponadprzeciętnym bałaganem, brakiem dostępu do bieżącej wody przez kilka dni i oczywiście sporymi kosztami. Często jednak wystarczy sięgnąć po proste i tanie rozwiązania, aby nadać przestrzeni drugiego życia.

Minimalizm nigdy nie wyjdzie z mody. Nie da się ukryć, że to właśnie neutralne podłoże gwarantuje największe pole do popisu. Z tego powodu dobrze, aby łazienka utrzymana była w zbliżonych do siebie odcieniach. Jasne łazienki, przeplatane beżem i bielą, można w prosty sposób odświeżyć kolorowymi dodatkami. Wówczas wnętrze nabierze charakteru i świeżości. Jeśli wystrój zacznie przytłaczać, w każdej chwili można pozbyć się dekoracji i powrócić do prostoty.

Jasne bądź ciemne pomieszczenia mają największy potencjał aranżacyjny. Nie oznacza to jednak, że mniej szablonowe pomieszczenia nie mogą sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i dodatków. Wówczas należy jednak uważać, aby nie przesadzić. Dobrze jest trzymać się podobnej stylistyki, aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. Różność printów i kolorów może przytłaczać i oferować efekt inny od zamierzonego

– podpowiada pracownica sklepu Project – House, specjalizującego się w sprzedaży elementów dekoracyjnych i oświetlenia do domu.

Dodatki i dekoracje do łazienki

Fundamentalną zasadą zmiany przestrzeni, zarówno w przypadku remontu generalnego, jak i kosmetycznego przemeblowania, jest wymiana dodatków. Mają one dużą moc aranżacyjną, a nie kosztują dużo. Dzięki temu można często, lecz stosunkowo niskim kosztem, zmieniać wydźwięk pomieszczenia.

Na wygląd łazienki duży wpływ mają też przedmioty codziennego użytku. Współcześnie wiele z tych elementów może pełnić funkcję ozdoby: mydelniczki i kubka na szczoteczki, poprzez ręczniki zawieszone na kaloryferze, aż po szczotkę do WC. W sklepach dostępnych jest wiele wzorów i modeli, dzięki czemu możliwe jest samodzielnie skompletowanie dodatków w upragnionej stylistyce. Często drobne przedmioty, zmiana ich ustawienia lub dołożenie czegoś nowego, dodaje świeżości pomieszczeniu.

Z kolei elementami, które wprowadzą nieco przytulności, są z pewnością dywaniki łazienkowe. Mogą być mniej lub bardziej puszyste. Poza spełnianiem swojej funkcji, będą także ciekawie wyglądać.

Ważnym dodatkiem, który może znacząco odmienić charakter pomieszczenia, jest lustro. Umiejscowione w centralnej części łazienki, najczęściej tuż nad umywalką, przykuwa uwagę w pierwszej kolejności. Warto więc zadbać o to, aby prezentowało się niebanalnie. W zależności od stylu wnętrza może być pozbawione ramy. Dzięki zróżnicowanym możliwościom zdobienia, samo w sobie stanowi wyraźny element dekoracyjny.

Regulamin korzystania z serwisu