Jak wykończyć łazienkę?

Jak wykończyć łazienkę?

Jeśli prace nad stanem surowym twojego nowego domu lub mieszkania są już na ukończeniu, najwyższy czas zdecydować, w jaki sposób wykończysz wnętrza. Jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń będzie łazienka, która musi być przede wszystkim funkcjonalna i odporna na wilgoć oraz wysokie temperatury, ale jednocześnie piękna. W jaki sposób wykończyć łazienkę, by osiągnąć najlepsze efekty?

Wykończenie ścian i podłóg w łazience

W łazience, w jak żadnym innym pomieszczeniu, panują wyjątkowo trudne warunki. Choć sprawna wentylacja pomaga odprowadzać wilgoć na zewnątrz, nie sposób całkowicie uniknąć skraplania się wody na ścianach podczas gorących kąpieli czy prysznica. Dlatego wykańczając łazienkę najlepiej jest sięgnąć po sprawdzone płytki ceramiczne.

Fachowo wykonana okładzina z płytek skutecznie zabezpieczy przegrody konstrukcyjne przed wilgocią i jej niszczącym działaniem. Produkowane obecnie płytki dostępne są w szerokiej gamie kolorów, wzorów i rozmiarów.

Z pomocą płytek Pardyż albo Tybądzin będziesz mógł stworzyć w łazience wspaniałe mozaiki lub przeciwnie, sięgnąć po duże płytki tonalne, dzięki którym spoiny są niemal niewidoczne, a okładzina sprawia wrażenie jednej powierzchni.

Wybór kolorystyki i mebli do łazienki

Jednak wybór odpowiednich płytek, rodzaju armatury i mebli do łazienki zwykle nie należy do najłatwiejszych. Podczas zakupu materiałów wykończeniowych trzeba brać pod uwagę przyszłe rozmieszczenie poszczególnych sprzętów, zaś ilość przestrzeni, jaką dysponujemy w łazience, determinuje nie tylko wymiary wanny czy zabudowy umywalki, ale także ilość niezbędnych płytek, klejów itp.

Toteż jeśli nie masz dużego doświadczenia w aranżacji wnętrz i pragniesz uniknąć kosztownych pomyłek, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą. W warszawskiej firmie Domeko możesz też zamówić profesjonalny projekt aranżacji tego wnętrza. Co ważne, jeśli zakupu płytek dokonasz właśnie tutaj, trójwymiarowy projekt łazienki dostaniesz w prezencie.

Na czym polega wykonanie profesjonalnego projektu łazienki?

Decydując się na usługę profesjonalnego projektanta wnętrz, otrzymujesz gotową wizualizację twojej przyszłej łazienki. Aranżacja przygotowywana jest w oparciu o projekt pomieszczenia i twoje indywidualne upodobania. Przed przystąpieniem do pracy specjalista musi zapoznać się z planem łazienki (wymiary, rozmieszczenie drzwi i okien, umiejscowienie przyłączy wodnych i kanalizacyjnych) oraz poznać twoje upodobania.

Wykonanie projektu aranżacji łazienki może odbywać się zdalnie, ale możesz też aktywnie w nim uczestniczyć, towarzysząc projektantowi podczas pracy. W ten sposób będziesz miał realną kontrolę nad kolejnymi zmianami, jakie będą wprowadzane do projektu.

Skorzystanie z takiej oferty ma wiele zalet. Po pierwsze, nie musisz martwić się ewentualnymi błędami, które mogą utrudniać korzystanie z łazienki, gdy urządza ją laik. Po drugie, w projekcie  zawarte są wszystkie informacje na temat potrzebnych materiałów, a także kosztorys realizacji prac wykończeniowych.

Regulamin korzystania z serwisu