Beton w łazience. Zalety i zastosowania

Jeszcze niedawno beton kojarzył nam się wyłącznie z materiałem konstrukcyjnym, który wymaga wykończenia. Dziś betonowe płyty, okładziny, blaty, umywalki, a nawet betonowe lampy we wnętrzach to jeden z bardziej atrakcyjnych trendów w architekturze. Betonowe elementy nie są traktowane jako materiał surowy – są atrakcyjne same w sobie, nie wymagają dalszej obróbki, a nawet nie powinny być jej poddawane. Jakie są zalety betonu w łazience?

Skąd pomysł na zastosowaniu betonu architektonicznego we wnętrzach?

Na rynku dostępne są nie tylko płyty o podwyższonej odporności mechanicznej do wykonywania elewacji, ale też cienkie okładziny z betonu architektonicznego do wnętrz. Mają doskonałe parametry techniczne, podobnie jak inne elementy wymienione we wstępie – blaty, umywalki, czy tak nietypowe propozycje, jak betonowe lampy. Minimalizm to bez wątpienia jeden z najważniejszych trendów w nowoczesnej architekturze i nowoczesnym dekoratorstwie. Stawiamy na rozwiązania proste, proste budynki i proste wnętrza. Odchodzimy od wzorzystych tapet na ścianach, kolorowych kafelek, czy finezyjnych mebli z oszklonymi szafkami. To dodatki nadają wnętrzom charakteru, a beton architektoniczny stanowi pod nie doskonałą bazę. Klimaty industrialne bez wątpienia są w modzie, stąd spore zainteresowanie właśnie betonem.

Dlaczego warto zdecydować się na beton w łazience?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: beton to materiał wytrzymały, trwalszy od ceramicznych płytek, nie ściera się i nie blaknie jak farby, a przy tym łatwo utrzymać go w czystości. Jak mówi nam przedstawiciel firmy BTB z Radzymina spod Warszawy, betonu architektonicznego absolutnie nie należy mylić z betonem konstrukcyjnym. Elementy do wykończenia i wyposażenia wnętrz, jak łazienkowe umywalki, czy brodziki, mają gładką powierzchnię i są odpowiednio zaimpregnowane. Niczym nie przypominają chropowatych fundamentów, czy ścian, z których chwilę wcześniej zdjęliśmy szalunki. Warto jednak zaznaczyć, że gładkość elementów z betonu architektonicznego w żaden sposób nie wiąże się z ryzykiem pośliźnięcia na jego powierzchni. Jeżeli zależy nam na trwałym wykończeniu łazienki lub innego wnętrza, naprawdę warto postawić na beton. Nawet jeśli wydaje nam się to dziwnym rozwiązaniem i trudno nam wyobrazić sobie, jak miałaby wyglądać stylizacja pomieszczenia, warto przejrzeć inspiracje w sieci. Inspiracje z zastosowaniem betonu architektonicznego i betonowych elementów znajdziemy bez problemu, bo jak już wspomnieliśmy, to jeden z najnowszych trendów. Na koniec warto dodać, że w firmie takiej jak BTB, możemy skorzystać z usług w zakresie wykonania elementów nietypowych według naszej koncepcji.

Regulamin korzystania z serwisu